Wrześniowe love

Wrześniowe love

…czyli mała garść inspiracji zaczerpniętych w czasie, gdy moja córka śpi, a ja korzystając z najpiękniejszej pogody mogę sobie pozwolić na mini biuro pod orzechem : )

A zatem mój wrześniowy top to:

  • 12 wygadanych Polaków – lista zamieszczona w Wysokich Obcasach Extra, w artykule „Motywują, inspirują, mówią nawet o łechtaczce” (WOE, 2016, nr 9 (52), s. 104) – autor, Andrzej Fedorowicz przyznaje, że wybór jest subiektywny, ale poparty liczbami – sukcesami, liczbami nagrań i wyświetleń filmów w internecie, publikacjami itp. Do tego przy każdej wymienione osobie link do próbki jej elokwencji (prezentacje, filmy na YT). Pierwsza trójka to Jerzy Vetulani, Jerzy Owsiak i o. Adam Szustak, dalej równie ciekawe postaci ze świata nauki, biznesu, religii, naprawdę warto się przyjrzeć, a właściwie posłuchać. Znamienne tylko, że tej dwunastce nie ma ani jednej kobiety, a więc kobiety! może czas to zmienić?
  • siła grup facebookowych – mam przyjemność należeć do kilku niezwykle aktywnych i energetycznych, zarówno branżowych, tematycznych, kursowych czy wsparciowych, ale tym razem chcę napisać o jednej konkretnej – to grupa Kobieca Siła, stworzona przez Gabrielę Kucę dla kobiet poszukujących lub wzmacniających siłę w sobie. Ja mimo całego szczęścia jakim jest Anielka (lub właśnie dlatego) w pierwszych tygodniach macierzyństwa bardzo potrzebowałam kobiecej siły, i dzięki dziewczynom błyskawicznie otrzymałam energię, empatię, wsparcie i mnóstwo pomysłów na rozwiązanie moich wyzwań i problemów. Polecam gorąco tę grupę nie tylko na macierzyństwo i baby bluesa, ale zawsze tam, gdzie potrzeba kobiecej intuicji, wrażliwości i siły : )
  • Jak pokonać strachpodcast-wywiad z Tomaszem Kozłowskim na blogu Michała Jaworskiego „Więcej niż zdrowe odżywianie”. To niezwykłe spotkanie z rekordzistą Europy w najwyższym skoku w formacji spadochronowej z balonu na nagrzane powietrze. Tomasz opowiada nie tylko o tym, jak przygotowywał się do skoku z wysokości stratosfery, ale mówi, czym różni się strach od lęku i jak sobie z jednym i drugim radzić. Jego wypowiedzi są poparte doświadczeniem nie tylko spadochroniarza, ale też ratownika górskiego oraz osoby zajmującej się pomocą psychologiczną dla osób w sytuacjach kryzysowych. Podcastu posłuchacie TUTAJ, a jeśli będziecie chcieć więcej, to Tomasz Kozłowski jest też autorem książki „Historia tysiąca lęków”. Ja właśnie zamówiłam!
  • …i na deser: jabłka! moją ulubioną porą roku, w jednej z ulubionych piosenek nuconych czasem przez mojego męża „jabłko w sadzie się rumieni…” – a więc jabłka po prostu, jabłka gotowane, jabłka w kompocie i konfiturze, jabłka w tradycyjnym kruchym cieście, i wreszcie jabłka co w sadzie się rumienią, by oczy też się najadły : )

A co dobrego u Was we wrześniu? Podzielicie się w komentarzach?

Facebookpinterestmail