Wielkanocne DIY - 3 pomysły na świąteczne e-kartki

Wielkanocne DIY – 3 pomysły na świąteczne e-kartki

Wielkanoc już za tydzień, więc najwyższa pora na świąteczne przygotowania i kartki z życzeniami. Zazdroszczę trochę tym, co mają talent w rękach i rysują, kleją, scrapbookingują, decoupażują i inne cuda robią, ja za to mam dziś dla Was 3 narzędzia, dzięki którym zrobicie własne elektroniczne pocztówki z życzeniami.

Pomysł 1 – dla nieco leniwych albo bardzo zabieganych…

…czyli generatory kartek z życzeniami. Zdarza mi się korzystać np. z serwisu kartki.tja.pl. Jak to działa? Wybieramy wygląd kartki spośród gotowych szablonów (w tych dniach kartki wielkanocne są na samym początku kategorii), edytujemy tekst, jaki ma się znaleźć na kartce (możemy skorzystać z gotowych życzeń lub wpisać własne) i podpisujemy, następnie zapisujemy gotową kartkę w swoim komputerze, lub pobieramy link do wstawienia w mailach, smsach itp. albo kod do wstawienia na stronach czy w blogach. I gotowe. Plusy? Serwis jest darmowy, nie wymaga logowania, kartkę robimy szybko i intuicyjnie. Minusy? Personalizujemy kartkę tylko za pomocą tekstu bo obrazek wybieramy gotowy, no i w rogu pojawia się logo serwisu. Więc plusów więcej. Efekt może wyglądać na przykład tak:

presentsimple_tja

Pomysł 2 – Canva dobra na wszystko…

Co prawda wielkanocnych gotowych szablonów nie znalazłam zbyt dużo, ale za to na czystej karce Canvy można nieźle rozwinąć wyobraźnię. Wystarczy po zalogowaniu się na canva.com i wybraniu rodzaju kartki (np. dostosowanej do social media lub do wysłania jako tradycyjna pocztówka) rozwinąć zakładkę „elements” z lewej strony menu i pierwsza kategoria, która nam się w tych dniach pokaże, to oczywiście „easter”. A w niej pisanki, zajączki, koszyczki i inne cuda, które możemy układać, zestawiać i kolorować wedle własnych pomysłów.  Na przykład tak:presentsimple_wielkanoc_canva

Pomysł 3 – zostań bohaterem świątecznej kartki…

…czyli życzenia na własnym zdjęciu. Przyznam, że na pewniaka otworzyłam Pixlra spodziewając się jakichś wielkanocnych filtrów czy ozdób do nałożenia na fotki, a tu jednak nic w temacie… Na szczęście dla chcącego nic trudnego, a przy okazji nadarzyła się okazja do przetestowania nowego narzędzia – tym razem picmonkey. Nie pracowałam dotąd w tym programie, ale po szybkim wielkanocnym teście jestem pozytywnie nastawiona i z pewnością jeszcze tu o nim usłyszycie. Ale do rzeczy – również bez logowania wrzuciłam zdjęcie, które chciałam wykorzystać, a następnie z lewej strony w zakładce „overlays” ukrytej pod ikonką motylka odnalazłam „chick’n eggs” i zaczęłam zabawę 🙂 No dobra, przyznaję, że na początku nie mogłam znaleźć ale za to znalazłam podpowiedź  w picmonkey-owym blogu – o tutaj. Gotową kartkę można zapisać w komputerze w całkiem niezłej jakości. Efekt mojego pierwszego spotkania z picmonkey prezentuje się tak:

wielkanoc_presensimple

No i co myślicie? Jak Wam się podobają takie pomysły na wielkanocne życzenia? Jeśli macie jakieś pytania odnośnie użycia pokazanych tu narzędzi, piszcie! A może macie własne sposoby na świąteczne e-kartki? Podzielcie się z nami w komentarzach! A tymczasem pozdrawiam Was przedświątecznie, życząc tego co najlepsze, i zmykam do szykowania mniej wirtualnych pisanek, babek, koszyczków i innych cudów. Do zobaczenia po świętach!

Facebookpinterestmail