Webinarium czyli wiedza „na łączach”

Webinarium czyli wiedza „na łączach”

Wiedza, współpraca, energia, Internet

Znacie Dorotę Kostowską z www.dorotakostowska.pl? Jeżeli nie koniecznie nadróbcie zaległości! Dorota to facylitatorka graficzna, świetna specka od technologii i dzielenia się wiedzą poprzez webinaria. Zrealizowała ich już kilkadziesiąt, a do udziału w ostatnim – zaprosiła nas.

Webinarium „10 narzędzi internetowych” w którym wystąpiłyśmy wspólnie z Dorotą to trwające dokładnie 67 minut internetowe spotkanie z 232 uczestnikami z całej z całej Polski (a nawet świata!). To opowieść o 10 narzędziach, które naprawdę ułatwiają pracę i czynią jej efekty bardziej kreatywnymi. W końcu – to sporo pracy i niemniej stresu. Dlaczego podjęłyśmy webinaryjne wyzwanie?

Bo wiedza i współpraca są ważne. Bo możliwa dzięki Internetowi, forma webinarium, to świetny sposób na dzielenie się inspiracjami. I w końcu – bo Dorota to naprawdę świetna specka a dobre pomysły i ich wykonania chodzą parami, a nawet trojkami i czwórkami. Na dowód – trailer webinarium, przygotowany przez Dorotę: „Webinarium 10 narzędzi”.

Proste, fajne, bezpłatne i użyteczne czyli #10narzędzi, które dobrze znać

Podczas webinarium opowiedziałyśmy o narzędziach absolutnie sprawdzonych – takich, których używamy na co dzień, które ułatwiają nam pracę i które naprawdę lubimy. Kryterium wyboru była użyteczność, intuicyjność obsługi i bezpłatny dostęp. Są wśród nich narzędzia zarówno do kreatywnego prezentowania treści, tworzenia materiałów graficznych jak i do robienia „porządków” w linkach. Jakie to konkretnie narzędzia? Jak ich efektywnie używać? Tego dowiecie się oglądając nagranie webinarium: 10 narzędzi. Webinarium Dorota Kostowska&Present Simple oraz korzystając z dodatkowych materiałów (Zapis Inspiracji, Infografika) dostępne na stronie Doroty pod linkiem Webinar to rozmowa, to dzielenie się wiedzą.

Czy webinarium jest „tylko” dla słuchaczy?

Nasza odpowiedź na powyższe pytanie brzmi – absolutnie nie! Webinarium „10 narzędzi internetowych” było dla nas świetną okazją do podzielenia się swoją wiedzą, ale też do zaczerpnięcia inspiracji. Linki do przedstawianych przez nas narzędzi oraz komentarze i wskazówki uczestników spotkania zebrały się na pokaźną bazę inspiracji. A my wykorzystując wybrane z narzędzi, przygotowałyśmy kilka grafik na różne okazje. Sprawdźcie!

 

PS_1

dzię

12311145_957510624323625_5162133806122410604_n

A Wy – co stworzycie używając 10 narzędzi? Jeżeli przygotujecie jakieś materiały, oznaczcie je hasztagiem #10narzędzi. Do zobaczenia na łączach!

PS. Ogromne dzięki dla moderującej webinar Olgi Ślifirskiej, która dzielnie czuwała nad „zakochanymi” uczestnikami!

 

Facebookpinterestmail