O nas

Od kilku dobrych lat zajmujemy się działaniami w sektorze kultury i edukacji. Przygotowujemy i koordynujemy projekty, działamy na rzecz społeczności lokalnych, pracujemy z grupami – zarówno bibliotekarzy czy animatorów kultury, jak i klientami bibliotek, innych instytucji kultury oraz NGO. Od czasu do czasu pracujemy nad działaniami promocyjnymi dla instytucji kultury. Często korzystamy z nowych technologii. W końcu – projektujemy i prowadzimy warsztaty. Codziennie uczymy się robić to jeszcze lepiej i efektywnej. I chcemy podzielić się z tobą naszymi doświadczeniami.

AGATAPS_AGATA

Nazywam się Agata Warywoda. Od prawie 10 lat realizuję jedno ze swoich zawodowych marzeń – zajmuję się organizacją i promocją wydarzeń w sektorze kultury i edukacji oraz prowadzeniem warsztatów. Wcześniej w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle, w której odpowiadałam za wdrożenie programu edukacji medialnej, promocję oraz pracą z młodzieżą i w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, gdzie zajmowałam się projektami dla maturzystów. Obecnie w Krośnieńskiej Bibliotece Publicznej, w której odpowiadam za działania edukacyjne. Jestem również członkinią i Ambasadorem liderskiej sieci dla bibliotekarzy LABiB oraz absolwentką Akademii Trenerów w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Katowicach i Studium Pracy z Grupą i Zespołem „Przestrzeń dialogu”. Na co dzień, w moim życiu i pracy zawodowej, najbardziej fascynuje mnie stwarzanie przestrzeni do rozwoju i zmian.

 

dorota_presentsimple (2)DOROTA

Nazywam się Dorota Woźnica. Zawodowo od 10 lat jestem związana z Miejską Biblioteką Publiczną w Jaśle, najpierw głównie na polach projektów, edukacji pozaformalnej i promocji, obecnie jako dyrektorka pracując na rzecz wizji nowoczesnej i profesjonalnej, a jednocześnie otwartej i przyjaznej instytucji kultury. Jestem trenerką – absolwentką Szkoły Trenerów STOP, studiów zarządzania kulturą i członkinią sieci LABiB tworzonej przez osoby, dla których biblioteki są miejscem niezwykłym. Nieustannie fascynuje mnie potencjał lokalnych społeczności, aktywne uczestnictwo i proste narzędzia. Codziennie przekonuję się, że świat wokół jest pełen możliwości i partnerów do działania, i że jeśli myślisz, że się uda lub jeśli myślisz, że się nie uda, w obydwu przypadkach masz rację. Ja myślę, że się uda!

 

Stworzyłyśmy blog Present Simple ponieważ zagadnienia promocji, komunikacji i  pracy z grupą są dla nas ważne i pasjonujące. Znajdziesz tu informacje o tym jak tworzyć proste a jednocześnie niebanalne materiały promocyjne, poznasz sprawdzone sposoby na komunikowanie się z otoczeniem, dowiesz się gdzie szukać inspiracji do działania.

Mamy nadzieję – do zobaczenia!

 

Facebookpinterestmail