Marcowe love (2017)

Marcowe love (2017)

Znów będzie kobieco, ale to w końcu marzec : ) A poza tym jestem przekonana, że nie tylko kobiety znajdą coś dla siebie. I filmowo też będzie. Zapraszam : )

#RzeczpospolitaPolka – filmik piękny, dobry i potrzebny. I facetom, żeby wiedzieli, i kobietom, żeby pamiętały. I nic dodać, nic ująć:

 

Pieśń przyszłości – skoro zaczęłam o kobietach, to  teraz będzie o… makijażu : ) Spokojnie, nie zamieniam bloga na lifestylowy, tylko spieszę z nowościami do naszej sekcji „narzędziownik 2.0”, a właściwie nawet 3D. Bo przeczytałam właśnie prognozy, że za 10 lat będziemy używać luster, które będą wizualizować wpływ kosmetyków na skórę i włosy, wcześniej jeszcze drukować makijaż na twarzy za pomocą drukarki 3D, a już teraz możemy sobie zafundować interaktywne sztuczne paznokcie, których wzory „ożywają” po uruchomieniu specjalnej aplikacji w smartfonie. Wiedziałyście? O takich i jeszcze innych cudach przeczytacie w marcowej Pani, w artykule Joanny Hryniewickiej (Pani, 2017, nr 3, s. 122-128).

Kim będziesz jutro?  – w tym samym numerze Pani rozmowa Magdaleny Jankowskiej z dr Joanną Jeśman, kulturoznawczynią z kadry School of Ideas (projektowanie innowacji) Uniwersytetu SWPS. Wiecie, kim są foresighterzy? To specjaliści od prognozowania, dzięki którym znamy tzw. zawody przyszłości. A wśród tych zawodów m.in. designer śmieci, który wie, jak kreować produkty, które można przerobić na coś innego, czy simplicity designer (specjalista do spraw uproszczeń), który rozplątuje węzły w zawiłościach stosunków międzyludzkich. Przy okazji, dla wszystkich otwartych na zmiany, w artykule jest fajna rada:

Chcesz rozwijać mózg, umyj co drugi dzień zęby drugą ręką.” (Pani, 2017 nr 3, s. 194-197)

Zamień obserwatorów w klientów – też w temacie zawodów, ale niekoniecznie przyszłości, ale jak najbardziej teraźniejszości. Webinarium Project Managerki, czyli Katarzyny Żbikowskiej, dla osób, które działają w internetach i chcą na tym działaniu zarabiać. Katarzyna opowiadała o koncepcji lejka sprzedażowego, a swoją opowieść zobrazowała bardzo estetyczną prezentacją – za jej zgodą wrzucam jeden slajd, a zainteresowanych odsyłam na jej stronę – o TUTAJ.

Matura 2017? Zdasz na 100% – skoro było o zawodach przyszłości, to teraz coś dla osób, które te zawody już wkrótce będą wybierać, czyli dla maturzystów. Kolejny filmik, też piękny, dobry i potrzebny. Wrzucam nie tylko dlatego, że moje przyszywane dorosłe dziecko szykuje się właśnie do matury, ani nie tylko dlatego, że nad filmikiem pracowała Agata, ani nie tylko dlatego, że występuje w nim pani Anna, z którą często mam przyjemność współpracować. Wrzucam też dlatego, że w niespełna dwóch minutach zawiera sporo contentu i równie wiele dobrej energii. Zobaczycie TUTAJ.

Crowdsourcing, czyli razem wiemy więcej – webinarium Doroty Kostowskiej, którą czytelnicy Present Simple mieli już okazję poznać (tutaj). Tym razem o idei, która opiera się na realizowaniu złożonych przedsięwzięć w oparciu o „mądrość tłumów”, czyli o zapraszaniu do projektów i czerpaniu z wiedzy ekspertów, których wcale niekoniecznie zna się, lub nawet (jak w przypadku jednego z gości), swoich konkurentów. Jak zwykle u Doroty, mnóstwo nowej wiedzy przekazanej w spontaniczny i energetyczny sposób. A przy okazji poznałam piękny projekt, realizowany właśnie w oparciu o ideę crowdsourcingu: e-Nable, czyli ruch, dzięki któremu niepełnosprawne dzieci dostają drukowane na drukarkach 3D ręce. Nie są to protezy medyczne, ale niezwykle ułatwiają życie, a wszystko oparte jest na wolontariackiej idei pasjonatów druku 3d. Coś pięknego i megadobrego. Więcej TUTAJ. więcej o Dorocie TUTAJ.

Maria Curie-Skłodowska – i na koniec znowu film, też piękny, dobry i potrzebny. O kobiecie, o nauce, o pasji. Obejrzałam pierwszego dnia wiosny i trwam w zachwycie : )

A Was co zachwyciło w marcu?

 

 

 

 

Facebookpinterestmail