Kiedy 30 sekund to za mało

Kiedy 30 sekund to za mało

Pamiętacie post Animoto! I efektowny filmik gotowy? Pisałam w nim o prostym i bezpłatnym programie do tworzenia kreatywnych filmików ze zdjęć. Niedawno odkryłam narzędzie, który jest podobne do Animoto, ale ma jedną (co najmniej) dodatkową zaletę – pozwala tworzyć filmiki dłuższe niż 30 sekund. Program nazywa się Stupeflix. Przetestujecie ze mną?

Stupeflix to m.in.:

  • 13 darmowych motywów do tworzenia filmiku
  • możliwość dodawania nie tylko zdjęć, ale również: video, map, głosu lektora, napisów
  • możliwość decydowania o tym, jak zmieniają się „przejścia” zdjęć, ile czasu ma wyświetlać się dane zdjęcie czy napis
  • bogaty zbiór muzyki, której możemy użyć jako podkładu
  • opcja udostępniania filmików w sieciach społecznościowych czy na stronach www.

Program jest dostępny online, bardzo prosty w obsłudze i oczywiście bezpłatny. Szablony filmików, z których możemy skorzystać, nie ograniczają nas – możemy indywidualnie dobierać tempo filmiku, kolejność i rodzaj przejścia slajdów. Dodatkowo, niektóre z motywów mają swoje „wewnętrzne” rodzaje, które są zróżnicowanie np. kolorystycznie czy pod względem użytej czcionki. Moim prywatnym numerem 1 jest motyw Snowflakes, który pozwala przygotować np. życzenia świąteczne czy noworoczne w trzech różnych wersjach.

To wszystko sprawia, że Stupeflix wydaje się być świetną alternatywą czy uzupełnieniem dla Animoto. A jeżeli jeszcze nie zaczęliście testować możliwości tego programu – sprawdźcie co stworzył nasz kreatywny team:

Filmik promujący projekt „Mistrzowie Kodowania” w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle

Filmik podsumowujący projekt „Do trzech razy łuki!”

Relacja z pikniku „Sieciaki na wakacjach 2015”

Facebookpinterestmail