Deadline na horyzoncie! 5 narzędzi, które musisz znać – cz. 3

Deadline na horyzoncie! 5 narzędzi, które musisz znać – cz. 3

Często kiedy przygotowuję materiały promocyjne, poprojektowe prezentacje czy wpisy na bloga mam już prawie wszystko…oprócz zdjęć i muzyki. Przyznacie, że prezentacja robi większe wrażenie kiedy towarzyszy jej odpowiednio dobrana piosenka? A blogowy wpis bardziej przyciąga uwagę opatrzony ładną fotografią. Kiedy brakuje mi zdjęć lub muzyki – sięgam po niezawodne Jamendo i odkryty nie tak dawno Pexels. To kolejne narzędzia w moim deadlinowym top five.

Jamendo to serwis internetowy udostępniający muzykę na licencjach Creative Commons. W serwisie znajdziemy kilkaset tysięcy utworów muzycznych, z których sporą część możemy legalnie i bezpłatnie wykorzystać pod warunkiem np. podania autorstwa artysty. Utwory możemy przeszukiwać m.in.: używając kategorii tematycznych np. edukacja, dla dzieci, kultura, dokument itd.

Muzyka z Jamendo ożywiła np. tą prezentację z materiałami edukacyjnymi:

czy filmik dotyczący programu Mistrzowie Kodowania w jasielskiej Bibliotece:

Mamy muzykę – pora na zdjęcia! Pexels to absolutnie przydatna i piękna wyszukiwarka darmowych i przeznaczonych do legalnego użytku zdjęć. Być może znacie już takie wyszukiwarki czy bazy legalnych zdjęć, jednak Pexels jest wyjątkowy ponieważ gromadzi w jednym miejscu zdjęcia z wielu innych źródeł. Znajdziecie tu wysokiej jakości fotografie z takich serwisów jak Unsplash, Gratisography, Little Visuals i wiele innych.

Wyszukiwanie jest bardzo intuicyjne. A zdjęcia – zobaczcie sami – m.in.: takie fotografie znalazłam po wpisaniu frazy library i present simple:

SONY DSC

creative-smartphone-notebook-typography

love-pen-bed-drinking

Jamendo i Pexels idealnie pasują do kategorii Deadline na horyzoncie! 5 narzędzi, które musisz znać. Są niezawodne kiedy tworzymy materiały pod presją czasu, to co oferują jest dostępne bezpłatnie a przy tym – piękne!

PS. Czasem korzystam z nich poza pracą. Lubię eby odkryć nowe kawałki muzyczne i inspirować się wyjątkowymi fotografiami 🙂

 

Facebookpinterestmail