Deadline na horyzoncie! 5 narzędzi, które musisz znać - cz. 2

Deadline na horyzoncie! 5 narzędzi, które musisz znać – cz. 2

Na horyzoncie weekend, w dodatku słoneczny i piękny! Ale my przezornie przygotowujemy się na poniedziałkowe deadliny. Pora na kolejną narzędziową inspirację z cyklu Deadline na horyzoncie – 5 narzędzi, które musisz znać! Tym razem Pixlr – niepozorny program do edytowania zdjęć, dzięki, któremu możemy wyczarować proste a jednocześnie efektowne materiały. W dodatku – ekspresowo! I o to chodzi – przecież walczymy z deadlinem!

Pixlr to dostępny online edytor zdjęć. Można w nim zmienić rozmiar zdjęcia, przyciąć je, rozjaśnić czy zwiększyć kontrast. Ale gdybym napisała, że Pixlr służy jedynie do edytowania zdjęć – skłamałabym. Bowiem ten program jest prawdziwą kopalnią inspiracji i możliwości do kreatywnej pracy ze zdjęciami. Można w nim dodawać do fotografii ramki, napisy i efekty specjalne, nakładać filtry, tworzyć zdjęcia w stylu komiksowym. Oczywiście, musimy mieć pomysł. Używając Pixlra można przygotować szybko kolaże zdjęć z logo np. instytucji z jaką jesteśmy związani:

kolaż_mbp

kolaż_mbp3

W dodatku, to jaką kolaże będą pełnić funkcje, zależy tylko od naszej pomysłowości. Wyobraź sobie, że Twoim deadlinem są życzenia świąteczne dla czytelników, klientów, sponsorów czy partnerów. Wtedy ratuje Cię Pixlr:

kolaż_mbp2

W Pixlru możesz przygotować też grafikę na bloga czy nagłówek na facebooka:

med2b

presentsimple_7

Dodatkową zaletą tego programu jest to, że nie wymaga zakładania kont, logowania, weryfikowania e-maili. Wszystko czego potrzebujesz to komputer z dostępem do Internetu. Uruchamiasz przeglądarkę, wpisujesz http://apps.pixlr.com/express/ i gotowe. A Wam do czego przyda się Pixlr?

PS. Kolejne deadlinowe narzędzia w następnych postach.

Facebookpinterestmail