promocja

Czy znasz już Rocketium?

Znacie Rocketium? Jeżeli nie – koniecznie musicie nadrobić zaległości! To bezpłatne narzędzie do tworzenia krótkich filmów video. I nawet jeżeli przywykliście do Animoto, Stupeflixa czy Windows Movie Makera – warto spróbować czegoś nowego.

Tak proste, że nawet 6-latek może to zrobić – taką reklamą przywita nas Rocektium. Rzeczywiście narzędzie jest bardzo intuicyjne i przyjemne w obsłudze, choć żeby osiągnąć fajny promocyjny materiał, trzeba oczywiście poświęcić odrobinę czasu.

Praca w Rocketium składa się z dwóch głównych kroków w których:

  1. Dodajemy materiał / Add content
  2. „Podglądamy” jak będzie wyglądał filmik, edytujemy go i publikujemy / Preview&Customize

Podstawowy materiał, na którym pracujemy to zdjęcia – i co ciekawe możemy użyć opcji wgrania własnych zdjęć z komputera (ikonka strzałki) lub dodania zdjęć na wolnych licencjach (ikonka lupy). Do każdego ze zdjęć możemy dodać napis – i zindywidualizować go poprzez kursywę, wyróżnienia kolorem czy powiększenie. Program umożliwia również dodanie video lub głosu lektora.

W momencie podglądu filmu uruchamia się opcja edytowania i jest ona dość rozbudowana, jak na wersję bezpłatną. W Rocketium możemy wybrać gotowy szablon lub edytować jego poszczególne elementy samodzielnie. Program umożliwia nam m.in.:

  • zmianę koloru, wielkości czy wyrównanie czcionki
  • zmianę rodzaju czcionki na tą z polskimi znakami
  • określenie pozycji, w której ma się pokazać napis
  • ustawienie czasu wyświetlania napisu
  • określenie sposobu w jaki będą pojawiały się zdjęcia czy napisy
  • dodanie animowanych „przejść” między poszczególnymi scenami
  • zmianę podkładu muzyczny (możemy również wgrać własny podkład – pamiętajmy jednak o prawa autorskich)

Ciekawą funkcjonalnością jest również dodawanie filtru do zdjęć oraz możliwość „podglądu” filmu w wersji komputerowej lub mobilnej. Gotowy materiał możemy udostępnić na Facebooku, Twitterze lub przesłać na YouTube. Zostaje on również zapisany w naszej bibliotece w programie – dzięki temu możemy do niego wracać, przerabiać i wielokrotnie udostępniać.

A co można stworzyć dzięki Rocketium? Oto przykład:


 

Jeżeli miałaby szukać minusów tego narzędzia, to jednym z nich może być logo Rocektium dodawane w bezpłatnej wersji. Choć ostatecznie – nie psuje ono całości materiału. Zatem – przygotujcie scenariusz, wybierzcie zdjęcia, zróbcie piękny filmik – i koniecznie podzielcie się nim w komentarzach 🙂

A jeżeli chcecie stworzyć filmiki, wykorzystując do tego inne programy – sprawdźcie posty o Animoto, Stupeflix i prostej animacji poklatkowej.

Facebookpinterestmail