Animoto! I efektowny filmik gotowy

Animoto! I efektowny filmik gotowy

No dobrze – informacje może być piękna. Ale jak stworzyć piękny i efektowny przekaz kiedy do dyspozycji mamy jednoosobowy zespół we własnej osobie, komputer i zero złotych na działania promocyjne? Poznajcie Animoto – narzędzie, które pomoże nadawać Waszym informacjom i komunikatom piękną i niebanalną formę! Bezpłatnie.

Animoto ma co najmniej kilka zalet:

  • dostępność online (nie musisz niczego instalować na komputerze a materiały są zachowane w chmurze)
  • intuicyjność obsługi ( poradzą sobie z nim nawet technologiczni laicy)
  • przygotowane w nim materiały można udostępniać w sieciach społecznościowych
  • bezpłatność (w wersji podstawowej, ale ta w zupełności wystarczy do tego, aby tworzyć ciekawe i dynamiczne materiały promocyjne)
  • pięknie zaprojektowany interfejs, co sprawia, że korzystanie z Animoto jest przyjemne i wciągające

Jak wygląda praca z Animoto? W programie znajdziesz kilkadziesiąt szablonów filmików i pokazów slajdów, które wypełniasz swoimi fotografiami, nagraniami video i podpisami. Animoto jest proste w obsłudze, jednak żeby przygotować ciekawy i efektowny materiał potrzebujesz… pomysłu. Sprecyzuj jakie właściwie informacje chcesz przekazać, do kogo je kierujesz i co chcesz osiągnąć. Zgodnie ze swoim pomysłem wybierz szablon, dodaj do niego fotografie oraz hasła, wybierz muzykę i gotowe.

Co można wyczarować dzięki Animoto? Z najbardziej podstawowych opcji: relację lub zapowiedź wydarzenia. Ale efekty pracy z tym narzędziem zależą tylko od Waszej wyobraźni. Możecie przygotować również multimedialne życzenia, intro np. nowej odsłony bloga czy interaktywne zaproszenie na wydarzenie.

Jak to wygląda w praktyce? Sprawdźcie wybrane „produkcje” teamu present simple:

Filmik promujący blog Mediaevalia et alia

Wolontariat – lubię to!

Rozczytanych Świąt! Multimedialne życzenia

PS. Gdybym tworzyła top ten ulubionych bezpłatnych narzędzi 2.0 (pewnie taki kiedyś stworzę!), Animoto byłoby z pewnością w pierwszej trójce. Dlatego często o nim pisze, na przykład tu: Animoto, inspiracja, labib!

Facebookpinterestmail